Główna
Menu witryny
Główna
Aktualności
O Związku
Nasze projekty
AKCJA WISŁA
Dokumenty/oświadczenia
Relacje prasowe
Narodny Dom
Kontakt
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Zaloguj się

Hasło?
Oficjalny serwis Związku Ukraińców w Polsce
46 Ogólnopolski Konkurs Pisanek

46 Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego


Związek Ukraińców i Zjednoczenie Łemków, Zarządy Kół w Gorzowie Wlkp., oraz Muzeum Lubuskie im Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału в 46 Ogólnopolskim Konkursie Pisanek im. Michała Kowalskiego.
Pisanki, co najmniej 5 sztuk, wydmuszki lub ugotowane „na twardo”, należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Najlepiej pakować je w specjalne tekturowe pojemniki, których używa się w handlu i transporcie, następnie do tekturowych (a nie blaszanych czy plastikowych) pudełek. Do środka prosimy włożyć kartkę z podanym imieniem i nazwiskiem autora, wiekiem i zaznaczeniem, skąd pochodzą motywy zdobień wykonanych pisanek. Dobrze opakowaną paczkę należy jeszcze opatrzyć napisem: „ostrożnie szkło” i wysłać do  16 marca 2018 r. na adres: Muzeum Lubuskie im Jana Dekerta – Muzeum Miasta Gorzowa „Spichlerz”, ul. Fabryczna 1, 66-400 Gorzów Wlkp. z dopiskiem „konkurs pisanek”
Nagrodzone pisanki będą eksponowane na wystawie w Muzeum Lubuskim im Jana Dekerta „Spichlerz”,
której uroczyste otwarcie nastąpi 25.03.2018  r.  w Muzeum Miasta Gorzowa „Spichlerz”. Informacje pod. tel. (0-95) 751 00 07 i na stronie www.muzeumlubuskie.pl.

Projekt finansowany z budżetu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

 
Badania antydyskryminacyjne RPO

 

 

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować o uruchomieniu z dniem 17 stycznia 2018 r. III edycji otwartej procedury zgłaszania propozycji tematów badań antydyskryminacyjnych, które zostaną przeprowadzone w latach 2019– 2020.

Zgłoszenia zawierające ogólny temat proponowanego badania i krótkie uzasadnienie należy składać do 14 lutego br. za pośrednictwem strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich - Zgłoś propozycję badań. Do składania propozycji tematów są zaproszeni przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowisk naukowych i instytucji publicznych.

Rzecznik Praw Obywatelskich jako niezależny organ ds. równego traktowania jest zobowiązany, zgodnie z art. 17b pkt 2 ustawy z 15 lipca 1987 r., do prowadzenia niezależnych badań dotyczących dyskryminacji z następujących przesłanek: płeć, rasa, pochodzenie etniczne i narodowość, religia, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek i orientacja seksualna.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania tematów, które Państwa zdaniem są ważne i powinny być zbadane ze względu na wpływ jaki mają na konkretną grupę społeczną oraz zasadę równego traktowania i przestrzegania praw człowieka.

Prosimy też o sprawdzenie, czy podobny temat nie został zgłoszony w poprzednich edycjach. Można zgłaszać tematy wcześniej zgłoszone, ale warto podać aktualne uzasadnienie.

Wybrane tematy nie będą zlecane do realizacji autorom propozycji. Wybór podmiotu wykonującego badanie na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami regulującymi zasady udzielania zamówień publicznych i wydatkowania środków budżetowych.

Szczegóły dotyczące konsultacji tematów badań można znaleźć pod linkiem https://www.rpo.gov.pl/pl/content/badania-antydyskryminacyjne-RPO.

Zachęcamy również do zapisywania się do Newslettera RPO „Równe Traktowanie” [Subskrypcja newslettera].


Dodatkowo dla przykładu:

W I edycji zostały wybrane następujące tematy:
1) dostępność do lekcji etyki i lekcji religii mniejszościowych w szkołach,
2) wsparcie osób starszych w miejscu zamieszkania,
3) równe traktowanie osób transpłciowych na rynku pracy,
4) dostępność wymiaru sprawiedliwości dla osób z niepełnosprawnościami.

W II edycji wybrano i podjęto tematy:
1) Molestowanie, w tym molestowanie seksualne na uczelniach wyższych (raport ukaże się w tym roku)
2) Równe traktowanie ze względu na wyznanie na rynku pracy (raport ukaże się w tym roku)
3) Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością
4) Przestępstwa motywowane uprzedzeniami wobec wybranych grup społecznych
5) Dostępność opieki zdrowotnej dla osób z niepełnosprawnościami (realizacja w 2018 r.)

Pod powyższymi cyframi znajdują się linki do raportów z badań. Wszystkie raporty z serii Zasada Równego Traktowania. Prawo i Praktyka są również dostępne na stronie internetowej RPO.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 105
© 2019 Związek Ukraińców w Polsce :: Hosting & design: design4web.pl
Zrealizowano dzieki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
META-Ukraine
hermesbirkinae parsmovies ukraina.jpg
hermesbirkinae parsmovies