Główna
Oficjalny serwis Związku Ukraińców w Polsce
Ogień Majdanu
 
39. UKRAIŃSKI JARMARK MŁODZIEŻOWY
 

39. UKRAIŃSKI JARMARK MŁODZIEŻOWY

20-21 listopada 2015 roku

Klub B90

 

(Stocznia Gdańska, ul. Elektryków)

Ukraiński Jarmark Młodzieżowy to wydarzenie teatralno-muzyczne, które każdego roku przyciąga do Gdańska rzesze Ukraińców oraz sympatyków z całej Polski.

Przez dwa kolejne dni na Jarmarkowej scenie będziemy mogli ujrzeć największe gwiazdy muzyki z Ukrainy oraz  wykonawców z Polski, którzy w kulturze ukraińskiej odnajdują swoje korzenie i inspiracje.

Jak co roku, organizatorzy postarają się dostarczyć niezapomnianych emocji, przygotowując program imprezy tak, aby każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie.

W piątek 20 listopada w cyklu „Mołoda Muza” intrygujący spektakl przedstawi studencki teatr z dalekiego Charkowa, a  niezwykły koncert zagra wschodząca gwiazda muzyki alternatywnej, indie rocka, tajemnicza Vivienne Mort z Kijowa.

W sobotę 21 listopada w głównym koncercie pojawi się wybuchowa mieszanka folku, rocka, ska, reggae, funky i hip hopu  w wykonaniu zespołów z Polski i Ukrainy, a koncert ten uświetni legendarna ukraińska grupa  TNMK (Tanok na Majdani Kongo).

 

Hasło tegorocznego Jarmarku „My Razom” oznacza, że chociaż żyjemy tutaj, to sercem i myślami jesteśmy z Ukrainą i chcemy razem wspierać ukraiński naród w  trudnych czasach, kiedy  wciąż tli się  wojna na wschodzie kraju, a Krym jest nadal okupowany. Bądźmy więc solidarni, bądźmy RAZEM!

 

 http://www.jarmarok.znimky.net
https://www.facebook.com/Jarmarok

 

 
Koncert przeciwko wojnie
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 69 - 72 z 97
© 2018 Związek Ukraińców w Polsce :: Hosting & design: design4web.pl
Zrealizowano dzieki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
META-Ukraine
hermesbirkinae parsmovies ukraina.jpg
hermesbirkinae parsmovies